• 0212 2913103
  • info@feltbi.com
  • İstanbul / Türkiye
Genel Bilgiler
İzobozz Keçe, %100 geri dönüşüm

İzobozz Keçe, %100 geri dönüşüm

İzobozz keçe ürünlerimizin tamamı %100 geri dönüşümlü atık malzemeden üretilmiştir. Peki bu önemli mi? Birlikte bakalım.

Hepimiz iklim krizi hakkında birşeyler biliyoruz ve insanların geneli bu konuda harekete geçmemiz gerektiği noktasında hemfikir. Peki, geri dönüşümün bu konuda olumlu etkisi var mı?

Geri dönüşüm, dünya üzerinde sürdüğümüz hayatın bıraktığı olumsuz etkileri iyileştirmenin en önemli yollarından biridir. Geri dönüşüm hem doğal çevre hem de insanlığın yaşamının sürekliliği için önemlidir. Yarattığımız atık miktarı sürekli arttığından dolayı ise bu konuda acil aksiyonlar alınması şarttır.

Evet, yarattığımız çöp miktarı sürekli artıyor, Çünkü ;

Artan maddi refah insanların daha fazla ürün alması ile sonuçlanıyor. Daha fazla ürün daha çok paket ve daha çok üretim enerjisi, dolayısıyla daha çok atık demek. Artan nüfus ise daha fazla tüketicinin dünyaya geldiği manasına geliyor. Yeni paketleme ve teknolojik ürünler geliştiriliyor ve bu ürünleri büyük çoğunlluğu biyolojik olarak parçalanmayan malzemeler katkısı ile üretiliyor.Fastfood yemek bir yaşam tarzı haline gelmiş durumda ve bu biyolojik olarak parçalanamayan atık üretimini arttırıyor.

Çevresel Önem ;

Atıkların doğal çevre üzerindeki büyük olumsuz etkilerini düşündükçe geri dönüşümün ne kadar önemli olduğunu tekrar anlıyoruz.

Çöp sahalarındaki atıklardan yayılan zararlı kimyasallar sera gazı etkisi yaratmaya yardımcı olur ve aynı zamanda toprağı zehirler. Geri dönüşüm, daha az atık manasına geldiğinden bu etkiyi engellemeye yardımcı olur.

Habitat tahribi ve küresel ısınma, ormansızlaşmanın neden olduğu etkilerden bir kısmıdır. Geri dönüşüm, yağmur ormanları gibi habitatların korunması için sarfedilen enerji ve kaynağı azaltır.

Hammaddelerden yeni ürünler üretmek çok yüksek enerji sarfiyatı gerektirirken, ürünleri geri dönüştürmek buna nispeten daha az enerji sarfiyatı ile gerçekleştirilir, sonuç olarak doğal kaynakların korunmasına yardımcı olur.

İnsanlar için Önem ;

Geri dönüşüm dünya üzerinde tüm şehirlerde yaşayan insanlar için hayati bir öneme sahiptir.

Çünkü artık şehirlerdeki çöp sahaları dolmak üzeredir. Geri dönüşüm ekonomideki harcamaları azatmanın yanında çöpe gönderilen tekrar kullanılabilecek kaynakları dönüştürerek hem ekonomik hem de alansal fayda sağlamakta, böylece dolmakta olan çöp alanlarının daha uzun süre insanlara yetmesine vesile olmaktadır.

Sonuç olarak, Geri dönüştürülmüş ürünleri kullanmak geleceğimizi ve gezegenimizi korumanın önemli bir yoludur. İzobozz keçeler ise size bu konuda bir partner olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »